Zasada działania newslettera

Zasada działania newslettera

1. Newsletter e-mailowy jest usługą polegającą na okresowym wysyłaniu do zapisanych użytkowników (subskrybentów) wiadomości e-mail, zawierającej teksty, obrazy, łącza oraz ewentualnie inne elementy multimedialne - stanowiące informację o rozwoju i funkcjonowaniu systemu Jawne Wybory.

2. Wiadomości newslettera będą wysyłane okazjonalnie, gdy pojawią się nowe informacje o rozwoju systemu Jawne Wybory, ale nie częściej niż jeden raz w tygodniu. W wyjątkowych przypadkach sporadycznie może pojawić się więcej informacji w ciągu jednego tygodnia.

3. Korzystanie z usługi jest dobrowolne i wymaga podania w czasie rejestracji adresu e-mail. Użytkownik może także podać swoje imię (wraz z nazwiskiem), co będzie użyte do personalizowania treści e-maila.

4. Zapisanie się do newslettera dokonywane jest samodzielnie przez użytkownika, w dowolnym czasie za pomocą formularza na stronie WWW. Aby rejestracja do newslettera stała się aktywna - użytkownik musi ją potwierdzić klikając w link w otrzymanej wiadomości e-mail.
Brak potwierdzenia może spowodować, że po pewnym czasie dane takiego nieaktywnego użytkownika zostaną usunięte.
Potwierdzenie zapisania się do newslettera wygeneruje powitalną wiadomość e-mail wysłaną do subskrybenta.

5. Wypisanie się z newslettera dokonywane jest samodzielnie przez użytkownika, w dowolnym czasie za pomocą formularza na stronie WWW lub linka przesłanego w wiadomości powitalnej (e-mail), a także w każdej kolejnej wiadomości. Wypisanie się na stronie WWW wymaga podania adresu e-mail użytego przy rejestracji.
Dane użytkowników wypisanych są usuwane z systemu.
Wypisanie się z newslettera wygeneruje pożegnalną wiadomość e-mail wysłaną do użytkownika.

6. Wszelkie sugestie, uwagi, pytania dotyczące działania newslettera proszę przesyłać formularzem kontaktowym na stronie https://jawnewybory.pl/kontakt lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Część projektu została wsparta przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska ze środków 1% podatku przekazanego przez podatników na cele związane z ochroną prawa do informacji, na podstawie uchwały zarządu nr 12/OB/I/2023 z 18 stycznia 2023 roku.

Zbudowanie mechanizmu odbyło się dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca w ramach inicjatywy System prezentacji, przeglądu i wyszukiwania podmiotów zawierających umowy z Urzędem Gminy / Wójtem (2022).